IPNFA Poland

International PNF Association Poland

Szkolenie w zakresie koncepcji PNF, jakie organizowane jest w placówce Kaiser Permanente, Vallejo, USA realizowane jest według poniżej przedstawionych programów.

Szkolenie 3-miesięczne

Szkolenie trzymiesięczne to od 4 do 6,5 godziny dziennie zajęć dydaktycznych, oraz od 1 do 4 godzin dziennie praktycznego treningu obejmującego terapie pacjentów pod okiem doświadczonych instruktorów. Program ten obejmuje praktyczne oraz teoretyczne podstawy stosowania filozofii PNF, zasad głównych, technik PNF, jak również treningu czynności dnia codziennego. Ukończenie 3-miesięcznego programu PNF w KFRC Vallejo jest ekwiwalentne z ukończeniem szkolenia PNF na poziomie level 3a.

Szkolenie 6-miesięczne

Szkolenie 6 miesięczne jest kontynuacją szkolenia 3 miesięcznego. Osoby, które pozytywnie ukończą program trzymiesięczny, stają się pełnoprawnymi członkami zespołów terapeutycznych. Program 6 miesięczny obejmuje pracę z pacjentami w wymiarze od 4 do 6 godzin dziennie, oraz 1 godzinę dziennie zajęć dydaktycznych. Praca z pacjentami jest cyklicznie oceniana i nadzorowana przez lidera zespołu terapeutycznego (Instruktor IPNFA). W trakcie zajęć dydaktycznych rezydenci poznają zaawansowane techniki stosowania koncepcji PNF w trakcie pracy z pacjentami ortopedycznymi oraz neurologicznymi. Ukończenie 6-miesięcznego programu w KFRC Vallejo jest ekwiwalentne z ukończeniem szkolenia PNF na poziomie kursu klinicznego (level 4).

Szkolenie 9-miesięczne

Obejmuje dodatkowe 3 miesiące w trakcie, których rezydenci będąc integralną częścią zespołów terapeutycznych, prócz pracy z pacjentami, odpowiedzialni są za przygotowanie projektu badawczego dotyczącego tematyki PNF. Dodatkowe obowiązki obejmują systematyczne demonstracje pacjenta, oraz nauczanie pod okiem instruktorów IPNFA elementów koncepcji PNF rezydentów uczestniczących w programie 3 miesięcznym. Program 9-miesięczny to również 1 godzina dziennie zajęć dydaktycznych z zakresu zaawansowanych technik stosowania koncepcji PNF w pracy z pacjentami ortopedycznymi i neurologicznymi, analiza ruchu oraz planowania terapii. Ukończenie 9-miesięcznego programu w KFRC Vallejo jest ekwiwalentne z ukończeniem szkolenia PNF na poziomie level 5.

Kto może wziąć udział w szkoleniu PNF w KFRC Vallejo?

Podstawowym wymogiem jest posiadanie prawa wykonywania zawodu fizjoterapeuty oraz 2 lata udokumentowanego doświadczenia w pracy z pacjentami. Ponieważ program prowadzony jest w całości w języku angielskim, od wszystkich uczestników szkolenia wymagane jest swobodne posługiwanie się tym językiem w mowie i piśmie. Oficjalnie należy przedstawić certyfikat TOEFL , uzyskując minimum 18 punktów z każdej części (reading, speaking, writting, listening). (Nieoficjalnie jest możliwość odbycia rozmowy telefonicznej i wykazania się w ten sposób znajomością języka angielskiego)

Jak wygląda sprawa zakwaterowania?

Wszyscy uczestnicy szkolenia są zakwaterowani w mieszkaniach wynajmowanych przez szpital. W pełni wyposażone mieszkania na zamkniętym osiedlu z basenem, składają się z dużego pokoju dziennego wraz z aneksem kuchennym, oraz 2 mniejszych pokoi – sypialni. Przy każdej sypialni jest osobna łazienka. W jednym mieszkaniu w zależności od liczby uczestników szkolenia jest zakwaterowanych do 4 osób.

Ile to kosztuje?

Opłata za szkolenie

Niezależnie od długości szkolenia koszt uczestnictwa jest stały i w chwili obecnej wynosi 300$, płatne dopiero po przyjeździe na miejsce. Płatność należy uregulować w trakcie trwania programu. Rozpoczęcie procedury kwalifikacyjnej to inwestycja rzędu 125$.

Zakwaterowanie

Koszt miesięcznego zakwaterowania to 400$, Jednorazowo musisz również uiścić zwrotną (pod warunkiem, że mieszkanie przetrwa Twój pobyt oraz pobyt Twoich współlokatorów) kaucję w wysokości 200$.

Przelot, ubezpieczenie, kieszonkowe

Jesteś odpowiedzialny(na) za pokrycie kosztów podróży oraz ubezpieczenia zdrowotnego w trakcie podróży do/z lotniska w San Francisco. Musisz posiadać bilet w obie strony. W zależności z jakim wyprzedzeniem wykupisz bilet jego cena może wahać się w granicach od 2500zł-3500zł

Dodatkowym wymogiem rządu USA jest by w momencie przekraczania granicy mieć ze sobą 2000$, na wypadek zdarzeń losowych i konieczności wcześniejszego powrotu. Nie znamy przypadku by ktoś weryfikował dokładnie tą sumę posiadanej gotówki, jednak musisz mieć ze sobą pieniądze, które pozwolą Ci pokryć wydatki pierwszego miesiąca pobytu ( 1000$ powinno wystarczyć).

Wiza

Szpital KFRC w Vallejo w Twoim imieniu ubiega się o wizę H-1, dzięki której możesz legalnie pracować na terenie USA. Jednak by dopełnić wszystkich formalności konieczna jest wizyta w Ambasadzie USA, która wiąże się z pokryciem kolejnych kosztów w wysokości około 130$.

Wynagrodzenie za pracę

Jeśli bierzesz udział w szkoleniu, które trwa 6 lub 9 miesięcy otrzymasz wynagrodzenie za pracę w szpitalu. Wynagrodzenie to wynosi około 1000$ netto/miesiąc i w zupełności wystarcza na pokrycie wszelkich kosztów pobytu (w tym uciech cielesnych np. podróży).

Jak rozpocząć procedurę kwalifikacyjną na szkolenie PNF w KFRC Vallejo?

Pierwszym krokiem jest zawszę ściągnięcie i zapoznanie się z broszurą informacyjną, którą znajdziesz (klikając w ten link: PNF_Program_Brochure_01_18_2010). Są tam niezbędne informacje na temat szkolenia oraz drogi jaką trzeba pokonać by uczestniczyć w tym wyjątkowym programie.

UWAGA:

Ze względu na decyzję the U.S. Citizenship and Immigration Service w chwili obecnej do szkolenia PNF w KFRC Vallejo są kwalifikowane wyłącznie osoby posiadające obywatelstwo USA, zieloną kartę lub wizę J-2. Sytuacja nie zmieni się przed upływem pierwszego kwartału 2013 roku i dotyczy wszystkich obcokrajowców ubiegających się o udział w programie PNF w KFRC Vallejo.

Jeśli jesteś zainteresowany/na udziałem w programie,

w chwili obecnej możesz jedynie wysłać pierwszy formularz aplikacyjny (zapoznaj się z broszurą informacyjną, którą znajdziesz klikając w ten link: PNF_Program_Brochure_01_18_2010) bez wstępnej opłaty rekrutacyjnej. Pozwoli to na umieszczenie Twojego nazwiska na liście osób oczekujących.

Jeśli masz jakieś pytania lub poszukujesz najnowszych informacji na temat szkolenia PNF w KFRC Vallejo znajdziesz je na naszym forum w dziale KFRC Vallejo.

Zapraszamy do logowania.