PNF na III Kongresie SFP
PNF obecny na III Kongresie Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska w Warszawie!!!!!
22-23 listopada Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska obchodziło swoje 15-lecie, organizując dwudniową konferencję „Specjalizacje w fizjoterapii – marzenia pacjentów, czy rzeczywistość?” wypełnioną wykładami i warsztatami pokrywającymi prawie każdą dziedzinę medycyny, w której obecni są fizjoterapeuci.
Członkowie Stowarzyszenie IPNFA Poland mieli zaszczyt aktywnie gościć podczas tegorocznego jubileuszu, przekazując praktyczną wiedzę podczas licznych warsztatów i wykładów.
Agnieszka Stępień wygłosiła wspaniały wykład „Leczenie operacyjne dzieci ze skoliozami nerwowo-mięśniowymi. Czy potrzebna jest współpraca lekarza i fizjoterapeuty w okresie przed- i pooperacyjnym?” oraz zajęła stanowisko podczas panelu dyskusyjnego „Jak i w jakim kierunku rozszerzyć kompetencje fizjoterapeutów w Polsce?”
Maciej Krawczyk błyskotliwie przedstawił „Kompetencje fizjoterapeutów w Polsce” oraz przybliżył „Jak stymulować układ mięśniowy, aby wpływać na mózg po jego uszkodzeniu”.
Agnieszka Stępień i Jakub Marciński zachwycili uczestników podczas warsztatu „Staw biodrowy w stresie – profilaktyka i życie z endoprotezą”.
Katarzyna Fountoukidis, Tomasz Mraz oraz Grzegorz Gałuszka poprowadzili wypełniony praktyką i wskazówkami klinicznymi warsztat „Schody – przeszkoda do pokonania. Jak skutecznie ćwiczyć z pacjentami na schodach”.
Monika Piwnicka, Jakub Marciński i Joanna Jaczewska-Bogacka dzielili się swoją wiedzą w trakcie warsztatu „Jak postępować po urazach mięśni kończyny dolnej?”
Katarzyna Fountoukidis, Grzegorz Gałuszka odpowiadali o tym czy „Czy kręgosłup można ustabilizować? Fakty i mity niestabilności szyjnej w postępowaniu fizjoterapeutycznym”.
Joanna Tokarska wyczerpująco przybliżyła tematykę stwardnienia rozsianego podczas warsztatu „Pacjent z diagnozą SM w gabinecie fizjoterapeuty. Na co zwrócić uwagę, jak prowadzić wywiad i planować terapię”.
Maciej Krawczyk zgłębił tematykę udaru mózgu prowadząc warsztaty „Stymulacja fazy odbicia w cyklu chodu u pacjenta po udarze i nie tylko” oraz „Stopniowanie klinicznych celów fizjoterapii kończyny górnej po udarze mózgu”
Jesteśmy dumni, że mogliśmy podzielić się z Wami naszymi doświadczeniami i wiedzą. Stowarzyszeniu Fizjoterapia Polska bardzo dziękujemy za zaproszenie i życzymy dalszych sukcesów dla całej społeczności fizjoterapeutów.